Підготовка до огляду

Записатись на прийом

Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Надіслати
Повідомлення відправлене, дякуємо!
P

Лікування геморою

Вівторок, 30 липня 2019
1097
Записатись на прийом

При встановленому діагнозі геморой, лікування залежить від стадії захворювання. Ефективність лікування геморою та профілактика подальшого розвитку хвороби можлива завдяки корекції харчових звичок. Модифікація дієти та консультування щодо культури дефекації, як правило, є первинним етапом терапії у пацієнтів з симптоматичним перебігом геморою.

    Харчові рекомендації:

Додайте більше волокон до вашого раціону -  з продуктів харчування, харчових добавок або з обох джерел. Поряд з адекватною кількістю рідини, волокна розм'якшують калові маси і полегшують їх проходження по кишківнику, знижуючи місцевий тиск та механічне подразнення. Продукти з високим вмістом клітковини включають брокколі, боби, пшеничні та вівсяні висівки, цільнозернові продукти та свіжі фрукти й овочі. Деякі люди вважають, що підвищення кількості харчових волокон викликає здуття живота та гази. Тому поступово збільшуйте споживання до 25-30 грамів клітковини на день. Крім того, підвищіть споживання прозорих напоїв, але не алкоголю! 

 

    Часто для полегшення незначного болю, набряку і запалення геморою досить амбулаторного лікування.  Якщо геморой спричиняє лише легкий дискомфорт, лікар може запропонувати певні креми, мазі або супозиторії.  Ці препарати містять такі інгредієнти, як гамамеліс, гідрокортизон чи лідокаїн, які можуть полегшити біль і свербіж, принаймні тимчасово. Також для полегшення болю та дискомфорту допускається прийом протизапальних препаратів -  парацетамолу, ібупрофену, тощо.

Існують рекомендації  щодо домашнього догляду, які стосуються частоти підмивання, особливостей гігієни та температурного режиму.

  • Підтримуйте чистоту  анальної ділянки. Використовуйте гігієнічний душ, щоб обережно очистити шкіру навколо анусу прохолодною водою після походу в туалет. Після процедури обережно просушіть анальну ділянку серветками чи рушником. 
  • Уникайте спиртових або ароматизованих серветок. 
  • Не використовуйте сухий туалетний папір. Щоб підтримати чистоту після випорожнення, якщо душ не доступний, використовуйте вологі рушники або вологий туалетний папір, який не містить парфумів або спирту.

 

Втручання при лікуванні геморою

Мінімально інвазивні процедури:

  • Зовнішня тромбектомія

Якщо у зовнішніх гемороїдальних вузлах утворився болісний тромб (перианальний тромбоз), то проктолог може видалити згусток простим розрізом і дренуванням, це забезпечує швидке полегшення.  Ця процедура є найбільш ефективною за умови проведення протягом 72 годин після утворення тромбу.

При наявності стійких кровотеч лікар може порекомендувати одну з інших мінімально інвазивних процедур. Ці процедури можна проводити в кабінеті лікаря або в інших амбулаторних умовах і вони зазвичай не вимагають анестезії.

 

  • Латексне лігування. Наталія Герасименко займається латексним лігуванням понад двадцять років і є однією з перших фахівців в україні, що оволоділи даною методикою. Процедура полягає у накладанні однієї або двох крихітних гумок навколо основи внутрішнього гемороїдального вузла, щоб припинити його кровопостачання. Невдовзі вузол відмирає і відходить протягом тижня. За один раз можна лігувати не більше двох вузлів, лігування наступного вузла можливе через 2-3 тижні. Ця процедура ефективна для багатьох людей з другою стадією геморою, коли гемороїдальні вузли ще не пролабують назовні.

 

 Хірургічні втручання

Якщо інші процедури не принесли бажаного результату або при більш просунутій стадії геморою, ваш проктолог може порекомендувати і виконати хірургічне втручання. Операція може бути проведена амбулаторно або ж може знадобитися перебування в стаціонарі  протягом принаймні однієї доби.

 

  • Радикальне видалення гемороїдальних вузлів. Під час процедури, що називається гемороїдектомією, проктолог повністю видаляє гемороїдальні тканини. Можуть бути використані різні методики (ультразвукові, радіохвильові та інші сучасні методи розсічення тканин). Операція може проводитися з місцевим анестетиком у поєднанні з седацією, під спінальною анестезією або загальним наркозом. Гемороїдектомія є найбільш ефективним способом лікування тяжкого або рецидивного геморою.  

 

  • Степлерна гемороїдопексія або операція Лонго. Ця процедура виконується спеціальним степлером, який блокує приплив крові до гемороїдальної тканини та фіксує гемороїдальні вузли. Ця операція ефективна тільки для внутрішнього геморою. Як правило, післяопераційний період передбачає не такий виражений больовий синдром, ніж після гемороїдектомії, і дозволяє раніше повернутися до щоденної діяльності. Проте у порівнянні з гемороїдектомією, гемороїдопексія пов'язана з більшим ризиком рецидиву. 

 

Проктолог Наталія Герасименко допоможе обрати оптимальний метод лікування геморою, який підійде саме Вам, детально проінформує про специфіку діагностики та терапії, складе план Вашого лікування.

Записатись на прийом

Підготовка до огляду

Рясне пиття ввечері перед оглядом. За 2 години до огляду (чи безпосередньо перед оглядом в клініці) ввести спеціальну мікроклізму (нормакол, реді-ту-юз) в пряму кишку, що викличе акт дефекації через 5-10 хвилин та зробить огляд можливим. Перед введенням обов’язково ознайомтесь з інструкцією на предмет протипоказів.

ВАЖЛИВО!

При наявності інтенсивного больового синдрому огляд може проводитись без підготовки. При встановленому діагнозі запальних захворювань кишківника рекомендовано використовувати мікроклізму Адюлакс