Підготовка до огляду

Записатись на прийом

Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Надіслати
Повідомлення відправлене, дякуємо!
P

Консультація проктологa

Вівторок, 30 липня 2019
1122
Записатись на прийом

Лікар-проктолог займається лікуванням захворюваннь товстого кишківника та перианальної зони, визначає діагностичний алгоритм, призначає консервативну терапію та, за потреби, здійснює оперативне лікування.

Слід звернутися до проктолога при появі таких симптомів як кровотеча з заднього проходу, біль в ділянці прямої кишки та

промежини, відчуття стороннього тіла, порушення режиму та характеру випорожнень, поява будь-яких незвичних вам виділень з анального каналу (слиз, гній, кров тощо).

 

Консультація проктолога складається з кількох компонентів: передусім лікар в ході розмови деталізує ваши скарги, визначає ймовірні фактори ризику появи проктологічних захворювань, уточнює спадковість, перенесені раніше захворювання, алергії, прийом медикаментів. Обов’язковим етапом прийому у проктолога є не лише розмова зі спеціалістом, а й здійснення фізикального обстеження, що включає в себе:

  • огляд перианальної зони та промежини з метою виявлення зовнішніх гемороїдальних вузлів, анальних тріщин, норицевих отворів, інфільтратів, різноманітних уражень шкіри - загалом, будь-яких візуальних ознак захворювань даної ділянки. Огляд здійснюється у положенні лежачи на лівому боці з приведеними до живота колінами, рідше - у колінно-ліктьовому положенні, чи положенні на спині.
  • пальцеве ректальне дослідження дозволяє лікарю визначити тонус м’язів анального сфінктера, виявити дефекти стінок анального каналу, новоутворення, ділянки ущільнення тканин. З метою пом’якшення огляду та попередження больових відчуттів проктолог обов’язково користується маззю з місцевим анестетиком.
  • аноскопія - огляд нижньої третини прямої кишки за допомогою металевої або пластикової трубки. Ця неприємна, проте безболісна процедура дає лікарю вичерпне уявлення про стан прямої кишки та анального каналу, дозволяє виявити більшість локальних захворювань. Це обов’язковий компонент фахового огляду і єдиним протипоказанням до проведення аноскопії є виражений больовий синдром, ймовірно пов’язаний з гострою хірургічною патологією. У такому випадку ретельний огляд буде здійснено з використанням регіонарного або загального знеболення.
  • ректороманоскопія - огляд усієї прямої кишки та ректосигмоїдного відділу за допомогою металевої трубки з освітлювачем. Як правило, проводиться при підозрі на запальні захворювання кишківника, пацієнтам старше 45 років при відсутності нещодавньої колоноскопії, при обтяженій спадковості та інших факторах, що формують у лікаря онконастороженість. Крім того, ректороманоскопію виконують перед плановим оперативним втручанням на прямій кишці, щоб мати максимально вичерпну інформацію про стан органу.

 

За потреби, при наявності відповідних показань проктолог також може здійснювати вагінальний огляд (при підозрі на дефект ректо-вагінальної перетинки, ректоцеле, ректо-вагінальних норицях).

 

Якщо ви відмічаєте вищезгадані ознаки та симптоми, підозрюєте наявність проктологічних захворювань, чи маєте запитання щодо свого колоректального здоров’я - проктолог у місті Київ Наталія Герасименко надасть Вам фахову допомогу і допоможе позбутися цих проблем.

Записатись на прийом

Підготовка до огляду

Рясне пиття ввечері перед оглядом. За 2 години до огляду (чи безпосередньо перед оглядом в клініці) ввести спеціальну мікроклізму (нормакол, реді-ту-юз) в пряму кишку, що викличе акт дефекації через 5-10 хвилин та зробить огляд можливим. Перед введенням обов’язково ознайомтесь з інструкцією на предмет протипоказів.

ВАЖЛИВО!

При наявності інтенсивного больового синдрому огляд може проводитись без підготовки. При встановленому діагнозі запальних захворювань кишківника рекомендовано використовувати мікроклізму Адюлакс