Підготовка до огляду

Записатись на прийом

Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Надіслати
Повідомлення відправлене, дякуємо!
P

Хірургія одного дня

Вівторок, 30 липня 2019
1369
Записатись на прийом

Значна частина патології прямої кишки та перианальної ділянки вимагає оперативного лікування, особливо якщо мова йде про просунуті форми захворювань. Наталія Герасименко має двадцять п’ять років досвіду роботи у найбільшому проктологічному стаціонарі України, що дозволяють впевнено виконувати усі необхідні хірургічні втручання.

Нижче ми коротко розповімо про основні методи оперативних втручань при розповсюджених проктологічних захворюваннях.

Ці процедури мають різний перебіг післяопераційного періоду, проте, як правило, пацієнт може вирушати додому в той же день, або залишається в стаціонарі максимум на одну-дві доби.

Геморой:

  • Латексне лігування. Лікар розміщує одну або дві крихітні гумки навколо основи внутрішнього гемороїдального вузла, щоб припинити його кровопостачання. Невдовзі вузол відмирає і відходить протягом тижня. Ця процедура ефективна для багатьох людей на певній стадії геморою і однією з її переваг є безболісність та відсутність потреби у стаціонарному лікуванні. Пацієнт може йти додому відразу після процедури.
  • Радикальне видалення гемороїдальних вузлів. Під час процедури, що називається гемороїдектомією, проктолог повністю видаляє гемороїдальні тканини. Можуть бути використані різні методики (ультразвукові, радіохвильові та інші сучасні методи розсічення тканин). Операція може проводитися з місцевим анестетиком у поєднанні з седацією, під спінальною анестезією або загальним наркозом. Гемороїдектомія є найбільш ефективним способом лікування тяжкого або рецидивного геморою.  
  • Степлерна гемороїдопексія або операція Лонго. Ця процедура виконується спеціальним степлером, який блокує приплив крові до гемороїдальної тканини та фіксує гемороїдальні вузли. Ця операція ефективна тільки для внутрішнього геморою. Як правило, післяопераційний період передбачає не такий виражений больовий синдром, ніж після гемороїдектомії, і дозволяє раніше повернутися до регулярної діяльності. Проте у порівнянні з гемороїдектомією, гемороїдопексія пов'язана з більшим ризиком рецидиву. 

Хронічна анальна тріщина:

         висічення тріщини в межах здорових тканин та бічна дозована сфінктеротомія (LIS - lateral internal sphincterotomy), яка полягає у розсіченні невеликої порції анального сфінктера з метою зменшення спазму, больового синдрому і сприяння загоєнню.

Нориці прямої кишки:

при простих норицях можливе проведення фістулотомії (розсічення) в амбулаторних умовах

складні нориці потребують постановки дренуючої лігатури (сетону) або ж радикального висічення та анопластики. Після таких втручань варто знаходитись під наглядом лікаря в стаціонарі одну-дві доби

Гнійник в перианальній ділянці (парапроктит)

Лікування парапроктиту завжди оперативне та невідкладне - розсічення гнійника, дренування його порожнини та видалення ураженої крипти! Об’єм операції, а також тяжкість реабілітації та потреба у стаціонарному лікуванні залежить від розповсюдження гнійного процесу. 

Пілоїдальна кіста куприка (куприковий хід)

 У гострій фазі захворювання фактично утворюється гнійник на куприковій ділянці, що потребує розсічення та дренування.

Хронічне запалення потребує радикального висічення в межах здорових тканин та пластики дефекту.

Доброякісні новоутворення анального каналу (поліпи та війчасті аденоми) потребують радикального видалення з подальшим гістологічним дослідженням видалених тканин. Ці втручання також не вимагають тривалого перебування в стаціонарі - в той же день, або на ранок після операції пацієнт вирушає додому.

Під час консультації проктолог Наталія Герасименко надасть вичерпну інформацію про стан вашого колоректального здоров'я і допоможе прийняти рішення щодо доцільності вищеописаних втурчань.

Записатись на прийом

Підготовка до огляду

Рясне пиття ввечері перед оглядом. За 2 години до огляду (чи безпосередньо перед оглядом в клініці) ввести спеціальну мікроклізму (нормакол, реді-ту-юз) в пряму кишку, що викличе акт дефекації через 5-10 хвилин та зробить огляд можливим. Перед введенням обов’язково ознайомтесь з інструкцією на предмет протипоказів.

ВАЖЛИВО!

При наявності інтенсивного больового синдрому огляд може проводитись без підготовки. При встановленому діагнозі запальних захворювань кишківника рекомендовано використовувати мікроклізму Адюлакс