Підготовка до огляду

Записатись на прийом

Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Надіслати
Повідомлення відправлене, дякуємо!
P

Кровотеча з заднього проходу

Субота, 03 серпня 2019
10365
Записатись на прийом

Виділення крові з прямої кишки - одна з найрозповсюдженіших скарг на прийомі у проктолога. Як правило, при виділенні крові пацієнти підозрюють у себе геморой. Проте часто це припущення є помилковим і змушує пацієнта йти хибним шляхом самолікування та даремно втрачати час. Залежно від інтенсивності та характеру кров’янистих виділень лікар може запідозрити ту чи іншу причину такого стану та встановити діагноз після огляду та дообстеження. 

Безболісне виділення яскраво-червоної крові після дефекації справді є однією з ознак геморою. Однак не слід зволікати з візитом до проктолога, адже навіть незначна, проте регулярна крововтрата призводить до анемії та відповідних наслідків. Крім того, кров на калі може бути єдиною ознакою значно серйозніших ситуацій: пухлин прямої кишки чи анального каналу, запальних захворювань кишківника чи дивертикульозу ободової кишки. Передусім лікар-проктолог здійснює проктологічний огляд, який дозволяє одразу підтвердити наявність геморою чи інших проблем прямої кишки. Для осіб старше 45 років що скаржаться на кровотечі обов’язково буде рекомендовано колоноскопію.

Якщо виділенню крові передує болісний акт дефекації найчастіше цей стан зумовлює гостра чи хронічна анальна тріщина та сфінктероспазм.

 

При запальних захворюваннях кишківника (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона) пацієнти також можуть помічати домішки крові в калі. Проте на перший план виходять скарги на частий стул, біль та дискомфорт в животі, мимовільна втрата ваги.

До рідкісних причин виділення крові з анального каналу можна віднести ендометріоз у пацієнток, травми промежини, випадіння прямої кишки та специфічні інфекції. Досвідчений проктолог Герасименко Наталія у місті Київ допоможе вам встановити причину кровотеч та підібрати оптимальне лікування.

Записатись на прийом

Підготовка до огляду

Рясне пиття ввечері перед оглядом. За 2 години до огляду (чи безпосередньо перед оглядом в клініці) ввести спеціальну мікроклізму (нормакол, реді-ту-юз) в пряму кишку, що викличе акт дефекації через 5-10 хвилин та зробить огляд можливим. Перед введенням обов’язково ознайомтесь з інструкцією на предмет протипоказів.

ВАЖЛИВО!

При наявності інтенсивного больового синдрому огляд може проводитись без підготовки. При встановленому діагнозі запальних захворювань кишківника рекомендовано використовувати мікроклізму Адюлакс