Підготовка до огляду

Записатись на прийом

Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Надіслати
Повідомлення відправлене, дякуємо!
P

Біль в ділянці заднього проходу

Субота, 03 серпня 2019
5247
Записатись на прийом

Поява болю в ділянці ануса часто є причиною термінових візитів до проктолога. Больовий синдром в проктології це досить обширне поняття, котре об’єднує різноманітну патологію перианальної зони. 

Гострий інтенсивний біль, що супроводжує дефекацію та зберігається протягом кількох годин після походу в туалет найчастіше свідчить про

хронічну анальну тріщину та сфінктероспазм. Нерідко пацієнт також помічає сліди крові на туалетному папері після болісних відвідин туалету.

Досить розповсюдженою є думка, що біль в задньому проході супроводжує геморой. Насправді, лише ускладнений перебіг геморою, а саме перианальний тромбоз турбуватиме пацієнта постійним болем, що не пов’язаний з актом дефекації. Тромбоз гемороїдального вузла часто пов’язаний з інтенсивним фізичним навантаженням, чи навпаки - тривалим сидячим положенням (наприклад, під час подорожей), або вживанням алкоголю і супроводжується появою болісного щільного вузла поряд з анальним каналом.

Досить загрозливим станом є гнійне запалення в ділянці ануса та прямої кишки - парапроктит. При парапроктиті біль є першим симптомом, згодом приєднується підвищення температури, загальна слабкість. З розвитком запального процесу інтенсивність болю зростає, крім того, пацієнт може відчувати ущільнення тканин навколо ануса чи навіть помітити виділення гною з прямої кишки або прилеглих тканин. Ця ситуація потребує невідкладного хірургічного лікування, тому при появі болю не зволікайте з візитом до проктолога.

Інколи біль в промежині та ділянці заднього проходу може супроводжувати випадіння та травми прямої кишки, хворобу Крона, новоутворення анального каналу та нижньої третини прямої кишки, ендометріоз у жінок чи навіть неврологічні больові синдроми. Підхід до проблеми перианального болю має бути грунтовним та професійним. Ваш проктолог в місті Київ Наталія Герасименко допоможе визначити причину ваших скарг та обрати оптимальне лікування.

Записатись на прийом

Підготовка до огляду

Рясне пиття ввечері перед оглядом. За 2 години до огляду (чи безпосередньо перед оглядом в клініці) ввести спеціальну мікроклізму (нормакол, реді-ту-юз) в пряму кишку, що викличе акт дефекації через 5-10 хвилин та зробить огляд можливим. Перед введенням обов’язково ознайомтесь з інструкцією на предмет протипоказів.

ВАЖЛИВО!

При наявності інтенсивного больового синдрому огляд може проводитись без підготовки. При встановленому діагнозі запальних захворювань кишківника рекомендовано використовувати мікроклізму Адюлакс