Підготовка до огляду

Записатись на прийом

Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Будь ласка, заповніть обов’язкове поле
Надіслати
Повідомлення відправлене, дякуємо!
P

Блог

КТ та МРТ в проктології

Під час візиту до проктолога можна підтвердити або виключити наявність більшості захворювань прямої кишки та промежини. Проте у більш складних ситуаціях, або ж коли лікар підозрює патологію вищерозташованих відділів товстої кишки, які він не в змозі оглянути під час прийому, виникає потреба у додаткових методах обстеження.

 

Зуд (свербіж) в ділянці заднього проходу

Серед пацієнтів проктолога часто трапляються ті, кого турбує така делікатна проблема як зуд навколо ануса. Зуд може супроводжувати низку аноректальних захворювань таких як геморой, анальна тріщина, нориця (свищ, фістула) прямої кишки, або ж виникати внаслідок використання місцевих засобів для їх лікування. Подразнення шкіри в ділянці заднього проходу може бути спровоковане

Кровотеча з заднього проходу

Виділення крові з прямої кишки - одна з найрозповсюдженіших скарг на прийомі у проктолога. Як правило, при виділенні крові пацієнти підозрюють у себе геморой. Проте часто це припущення є помилковим і змушує пацієнта йти хибним шляхом самолікування та даремно втрачати час. Залежно від інтенсивності та характеру кров’янистих виділень лікар може запідозрити ту чи іншу причину такого стану та встановити діагноз після огляду та дообстеження. 

Колоноскопія

У своїй практиці колопроктолог часто потребує допомоги суміжних спеціалістів для допомоги у постановці правильного діагнозу. Одним з таких незамінних помічників є ендоскопіст, який виконує діагностичні та лікувальні процедури на органах травного тракту за допомогою ендоскопів (гастро- та колоноскопів). У даній статті ми зосередимось саме на колоноскопії як найбільш розповсюдженій діагностичній методиці у колопроктології.

Біль в ділянці заднього проходу

Поява болю в ділянці ануса часто є причиною термінових візитів до проктолога. Больовий синдром в проктології це досить обширне поняття, котре об’єднує різноманітну патологію перианальної зони. 

Гострий інтенсивний біль, що супроводжує дефекацію та зберігається протягом кількох годин після походу в туалет найчастіше свідчить про

Підготовка до огляду

Рясне пиття ввечері перед оглядом. За 2 години до огляду (чи безпосередньо перед оглядом в клініці) ввести спеціальну мікроклізму (нормакол, реді-ту-юз) в пряму кишку, що викличе акт дефекації через 5-10 хвилин та зробить огляд можливим. Перед введенням обов’язково ознайомтесь з інструкцією на предмет протипоказів.

ВАЖЛИВО!

При наявності інтенсивного больового синдрому огляд може проводитись без підготовки. При встановленому діагнозі запальних захворювань кишківника рекомендовано використовувати мікроклізму Адюлакс